Za oknem już jesienne barwy przeplatane chłodną i deszczową aurą. To dobry moment na pierwszy artykuł z cyklu „To było lato!”. W dniu dzisiejszym podsumujemy letnio-wakacyjną aktywność sekcji Rozbiegany Susz.

Mimo, że astronomiczne lato zaczyna się pod koniec czerwca to miesiąc ten był bardzo pracowity dla „Rozbieganego”.

4 czerwca nasza grupa tradycyjnie już udała się do Kwidzyna na dwunastą edycję Biegu Papiernika. Spośród licznej reprezentacji Susza najszybszy okazał się Piotr Gąsior, który bieg na dystansie 10 km ukończył z nowym rekordem życiowym – 37 minut i 44 sekundy. Dodatkowo na trasie zawodów grupa zanotowała dwa debiuty: Barbara Bedra oraz Natalia Bartkowska po raz pierwszy oficjalnie zmierzyły się z takim dystansem.

Dzień później równie liczna ekipa w charakterystycznych odcieniach zieleni pojawiła się na Elbląskim Biegu Piekarczyka. Nasi zawodnicy rywalizowali na dystansach 5 i 10 km. W biegu na 400m (kat. 11-12 lat) pobiegła Marcelina Jurkiewicz, a to może oznaczać tylko jedno: Rozbiegany Susz wychowuje już kolejne pokolenia!

12 czerwca to sąsiednie występy w Kisielicach. To właśnie tam zorganizowano pierwszą edycję biegu Kisielicka Piątka. W sztabie organizacyjnym znaleźli się biegacze, a trasa otrzymała atest PZLA. To musiało się udać! W ostatecznym rozrachunku zielono zrobiło się na podium: Katarzyna Prus zajęła 1 miejsce w kat. K50, tuż obok na drugim miejscu stanęła Bożena Lulińska. Wśród panów 1 miejsce w kat. M30 zajął Piotr Gąsior, a na trzeciej lokacie w kat. M40 zameldował się Dariusz Suliński.

Paweł Gąsior przyzwyczaił już nas do wybierania oryginalnych i nietypowych biegów. Tak było i tym razem.  Bieg Szlakiem Riese to 21,5km po górzystych terenach i sumą podbiegów wynoszącą 755m. Do tego z historią w tle! Zdjęcia mówią same za siebie.

Długi czerwcowy weekend był okazją do licznych biegowych startów. W sobotni poranek 18 czerwca rodzina Jurkiewiczów wystartowała w trailowym biegu o nazwie Kwidzyńska zaDyszka. Tego samego dnia wieczorem Paweł Gąsior zmierzył się z trasą zawodów Wrocław Półmaraton odbywającego się po zmroku.

W niedzielę 19 czerwca Piotr Gąsior rywalizował w Toruniu podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Z czasem 18:24 zajął on 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej!

Wyróżniający się na tle innych start zaliczył w ten weekend inny zawodnik Rozbieganego – Mirosław Maraszek. Festiwal Biegów Polski Północnej to… 5 startów w 3 dni… Piątek to bieg na 15 km, sobotni poranek upłynął pod znakiem rywalizacji na dystansie 10 km, by wieczorem pobiec kolejne 5 km. Kulminacja w niedzielę: Półmaraton i na koniec dnia Kaszubska Mila. Wszystkie medale łączą się w jedną całość, a za ukończenie wszystkich pięciu startów otrzymuje się pamiątkową statuetkę.

24 czerwca to w wykonaniu naszych biegaczy udział w VI Sztumskim Biegu Świętojańskim. Nocne bieganie przypadło chyba do gustu biegaczom Rozbieganego bo i tutaj posypały się miejsca na podium: Pierwsze w swoich kategoriach wiekowych były Kasia oraz Dorota. Wśród panów na trzecim miejscu w kat. wiekowej zameldował się Tomasz. Dodatkowo Dorota z Tomaszem stanęli na podium w kategorii małżeństw!

W sobotę 25 czerwca Paweł Gąsior wziął udział w organizowanym przez Fundację Coś Dobrego biegu trailowym pod nazwą Telegraf Trail 2022. 10 okrążeń z wymagającym podbiegiem sprawiło, że ta „dyszka” trafiła na listę jednych z trudniejszych biegów w wykonaniu Pawła.

16 lipca kolejne biegowe wyzwanie rzucił sobie ponownie Paweł. Był to udział w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich i start na dystansie 45 kilometrów z całkowitym wzniosem aż 2041 metrów! Nie pozostaje nic tylko pogratulować. Założenie ambitne – i jak widać – zrealizowane. Brawo!

Również 16 lipca nasi biegacze wzięli udział w kolejnych zawodach, na które nie musieli daleko jechać, bowiem po przerwie wrócił NightRun Susz! Nocne bieganie w Suszu jest bardzo popularne i pokazała to kolejna edycja biegu. Nasi biegacze zadowoleni z wyników przekraczali linię mety. Lubimy oglądać takie obrazki! W kategorii K50 na 1 miejscu stanęła Katarzyna Prus (2 miejsce wśród Suszanek). Drugie miejsce w kat. K40 to sukces Aldony Jurkiewicz (3 miejsce wśród Suszanek). Wśród panów Piotr Gąsior stanął na drugim miejscu podium w kat. Suszan.

Sobota 23 lipca to udział w biegu X Kogucia Dycha w Kurzętniku. Upał nie przeszkodził Katarzynie Prus w zdobyciu kolejnego miejsca na podium. Zawodniczka Z Susza triumfowała w swojej kategorii wiekowej.

30 lipca przedstawiciele Rozbieganego Susza wzięli udział w charytatywnym biegu „Goń św. Dominika”, który organizowany jest w Gdańsku. Nasi biegacze w ciągu roku wielokrotnie odwiedzają takie imprezy i chętnie wspierają charytatywne inicjatywy!

Aktywny wekeend 6-7 sierpnia!

Paweł Gąsior po raz kolejny zmierzył się z górami i przebiegł trasę o długości 33 km w ramach imprezy Gorce Ultra-Trail.

10-osobowa reprezentacja wystartowała w sobotnie popołudnie w biegu pn. 6 Śliwicka Dyszka – Grand Prix Borów Tucholskich.

Niedzielia to start rodziny Jurkiewiczów w III Biegu I Marszu NW Ku Pamięci Powstańców Warszawskich. Impreza miała charytatywny charakter – środki zbierano na leczenie Hani z Malborka.

Sobota, 20 sierpnia to start w Ultra Mazury – trailowy bieg organizowany w Starych Jabłonkach. Na dystansie 10 km wystartowali Katarzyna Prus i Hubert Jurkiewicz. Z trasą o długości 37 km rywalizowali Aldona Jurkiewicz i Jan Laskowski, a „kropkę nad i” postawił swoim ogromnym wyczynem Sławek Jurkiewicz, który zmierzył się z dystansem aż 100 km! Ogromne brawa!

Dzień później 21 sierpnia, Paweł i Wiesław Gąsiorowie zameldowali się na starcie Lubawskiej Dychy. Była to już11 edycja tego biegu organizowanego przez kolejnych naszych sąsiadów.

Wakacje pożegnane tradycyjnie – na biegowo.

28 sierpnia Paweł Gąsior ponownie zmierzył się z dystansem połowy maratonu, tym razem w ramach imprezy Toyota Półmaraton Wałbrzych. Elementem charakterystycznym tego biegu jest losowanie nagród wśród uczestników, a bardziej jego nagroda główna… samochód Toyota Aygo. Pawłowi nie było jednak dane wrócić do domu nowymi „czterema kółkami”. Ważne, że bieg zaliczony z dobrym czasem i w zdrowiu.

Drugi start to drużynowa eskapada do Radomna na miejscowy Bieg Przełajowy im. ks. Józefa Dembieńskiego. Tu znowu posypały się sukcesy. Katarzyna Prus zajęła 3 miejsce wśród kobiet OPEN, Basia Stępniak stanęła na 1 miejscu w kat. K40, w tej samej kategorii na 3 miejscu stanęła Barbara Bedra. Bożena Lulińska wywalczyła natomiast 1 miejsce w kat. K50. Wśród panów Hubert Jurkiewicz stanął na 2 miejscu w kat. M20, Piotr Gąsior zajął1 miejsce w M30, a Mariusz Milas 1 miejsce w M60.

Niedziela 4 września – to kolejne dwa starty naszych biegaczy.

Pierwszy o charakterze historycznym. Bieg Pamięci Bohaterów II Wojny Światowej w Stanowie. Bieg na dystansie 5 km Katarzyna Prus ukończyła na 3 miejscu w kat. OPEN. Dorota Cap zajęła 1 miejsce w kat. K40, Barbara Bedra 3 miejsce w kat. K40. 2 miejsce w kat. M50 zajął Tomasz Cap. W marszu Nordic Walking na 1 miejscu stanął Cezary Macikowski. W biegu dla dzieci na drugim miejsce uplasował się Franek Cap.

W tym samym czasie na dystansie 12 km w Kiszewskim Biegu Przełajowym rywalizował Paweł Gąsior.

Połowa września to tradycyjny dla naszych biegaczy start w Iławskim Półmaratonie. Organizowana 11 września impreza w tym roku miała rangę Mistrzostw Polski. Wśród mocnej stawki biegaczy z całego kraju Bożena Lulińska wywalczyła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Warte odnotowania jest jeszcze zajęcie przez Piotra Gąsiora 23 miejsca OPEN.

W sobotę 17 września na dystansie 10 km w XXXII Biegu Ulicznym – memoriał Zdzisława Krzyszkowiaka udział wzięła Katarzyna Prus. Dzień później w 60 Biegu Westerplatte wystartował Paweł Gąsior.

24 września - Lato pożegnane z przytupem! Jedna sobota i aż 3 biegi.

W Suszu odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową im. gen. Józefa Bema w Suszu piknik biegowy pn. „Mamo, tato, biegajmy razem!”. Biegacze Rozbieganego Susza brali czynny udział w organizacji wydarzenia, znaleźli się również na trasie biegu głównego na dystansie 5km.

W Prabutach zorganizowano kolejną edycję biegu ulicznego Liwa Cup. Wśród naszej ekipy znaleźli się biegacze, którzy triumfowali w kategoriach wiekowych: Piotr Gąsior – 1 miejsce, Bożena Lulińska – 2 miejsce, Aldona Jurkiewicz – 3 miejsce, Mariusz Milas – 2 miejsce.

W Dzierzgoniu natomiast odbył się III Nocny Bieg Komtura Dzierzgońskiego. Tutaj również nasi biegacze zameldowali się na mecie z sukcesami w kategoriach wiekowych: Katarzyna Prus – 1 miejsce, Dorota Cap – 2 miejsce, a Mirek Maraszek z czworonożną Fantą – 3 miejsce.

Jak widać lato w wykonaniu sekcji Rozbiegany Susz było bardzo intensywnie. Teraz przyszła jesień, ale z dobrych źródeł wiemy, że nasi biegacze nie mają zamiaru zwalniać tempa. Szczegółów zdradzać nie będziemy, niech ekipa chwali się na bieżąco! A jeśli podoba Ci się taka przygoda z bieganiem i sposób na spędzanie czasu w doborowym towarzystwie to w każdej chwili możesz dołączyć do ekipy. Skorzystaj z naszego sportowego kompasu i obierz odpowiedni kierunek. Zajęcia sekcji odbywają się w poniedziałki o godzinie 18:30 i czwartki o godzinie 19:00.