Zdjęcie grupowe zawodników podczas zawodów

Reprezentacja Gminy Susz swój udział w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego programu Lekkoatletyka Dla Każdego (Memoriał Wiesława Czerniakowskiego), które odbyły się w Olsztynie w niedzielę 29 maja, może zaliczyć do bardzo udanych.

W sportowej rywalizacji udział wzięli członkowie Sekcji LA przy CSiR Susz oraz uczniowie ze Szkół Podstawowych z Susza, Kamieńca i Lubnowych.

Nasi młodzi lekkoatleci udział w Mistrzostwach zakończyli z dorobkiem 9 medali!

Złote krążki zdobyły: Emilia Kaca (U16) w biegu na 1000m z przeszkodami i Martyna Górnik (U14) w skoku w dal. Trzy srebrne medale dorzucili: Kinga Barica (U16) w biegu na 1000m z przeszkodami, Lena Jaroszczuk (U14) w skoku wzwyż i Jan Furmański (U12) w biegu na 600m. Z brązowymi krążkami na szyi wrócili: Zuzanna Siecińska (U14) w biegu na 300m i w skoku wzwyż, Aleksandra Olszewska (U12) w biegu na 300m, oraz sztafeta 4x200m (U14) w składzie: Martyna Górnik, Julia Kochalska, Alicja Iwanow, Zuzanna Siecińska (rezerwa: Lena Jaroszczuk, Zuzanna Kochalska).

Pozostały skład reprezentacji Gminy Susz: Dorota Kowalska, Wiktoria Chuderewicz, Lena Fronczak, Lena Strączek, Alan Rutkowski, Wojciech Wojtalak, Tomasz Mazur. Opieka nad zawodnikami: trener Andrzej Szysler.

W konkurencjach dla U18 w ramach Mistrzostw wystartowała poza konkursem (PK) Paulina Skrzyniarz. W biegu na 100m zajęła 3 miejsce i poprawiła rekord życiowy. Natomiast w biegu na 400m zajęła 1 miejsce, również z nowym rekordem życiowym.