Zdjęcie przedstawiające Emilię Kaca, Mistrzynię Polski w duathlonie.

Podczas imprezy Rumia Lotto Duathlon Energy, klub UKS "Towarzystwo Rozwoju Sportu" w Suszu reprezentowała trójka młodzików. Najlepszy wynik osiągnęła Emilia Kaca, która zdobyła tyyuł Mistrzyni Polski!

Zawody odbyły się w niedzielę 25 kwietnia. Była to już piąta edycja rozgrywanych tam mistrzostw. Jak zaznaczają przedstawiciele UKS TRS Susz, z każdej z nich wracali z medalem. Nie inaczej było tym razem.

Młodzicy na starcie stanęli o 13.10. W stawce 40 zawodników była trójka reprezentantów klubu z Susza: Emilka Kaca, Janek Tomczyk i Michał Paliński. Najszybciej dystans tras (1250 m biegu- 5600 m. roweru i 500 m. Biegu) pokonała Emilka, której zajęło to 18 minut i 29 sekund. Emilka o swój złoty medal walczyła do ostatnich metrów i poszła w tzw.  "trupa"

Michał i Janek też powinni być zadowoleni że swojego startu. W wyrównanej stawce zawodników Michał zajął 15 miejsce a Janek 25. Zdobywamy cenne doświadczenie, wracamy beż urazów z wnioskami na przyszłość I większym zapałem do dalszych treningów.

źródło: Uczniowski Klub Sportowy Towarzystwo Rozwoju Sportu Susz - profil facebook