Aktualności
We wtorek 17 lutego 2026 w hali CSiR w Suszu odbył się XII Turniej Eliminacyjny TOP-12 w tenisie stołowym edycji 2025-2026. Za tydzień 24 lutego o godz. 16:00 najlepsza 10-tka eliminacji rozegra Wielki Finał TOP-12 - gry każdy z każdym decydujące o miejscach 1-10.
Więcej nowin
Informujemy, że w najbliższy piątek (03.04.2026) hala sportowa będzie dostępna dla użytkowników do godziny 15:00.
W związku z tym wszystkie zaplanowane na popołudnie zajęcia zostają odwołane.
Bardzo prosimy o uwzględnienie tej zmiany w swoich planach. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.
Informujemy o postępach w pracach pielęgnacyjnych płyty głównej stadionu, mających na celu optymalne przygotowanie nawierzchni do nadchodzącego sezonu sportowego 2026. Proces renowacji realizowany jest etapowo, zgodnie z harmonogramem agrotechnicznym:
-
Etap I (05.03.2026): Przeprowadzono skaryfikację oraz mechaniczne zbieranie filcu. Zabieg ten pozwolił na usunięcie martwej materii organicznej, co odblokowało dostęp światła i powietrza do niższych partii darni.
-
Etap II (25–26.03.2026): Wczoraj zakończyliśmy kluczową fazę prac, obejmującą:
-
Aerację wgłębną: napowietrzenie struktury gleby,
-
Piaskowanie: poprawę przepuszczalności podłoża,
-
Dosiew trawy: zagęszczenie murawy specjalistycznymi mieszankami sportowymi,
-
Szczotkowanie piasku: precyzyjne wprowadzenie materiału w powstałe otwory i wyrównanie mikrorzeźby boiska.
-
Dzięki zastosowaniu tych profesjonalnych metod, murawa zyska odpowiednią elastyczność i wytrzymałość, co bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo zawodników oraz jakość widowisk sportowych.
Obecnie płyta boiska zostaje poddana procesowi regeneracji pod stałym nadzorem naszych specjalistów.






- Animacje dla dzieci, malowanie twarzy i bajkowe postacie
- Licytacje charytatywne i loteria z nagrodami
- Kiermasz pyszności
- Projekcje filmów i spotkanie z Krzysztofem Włostowskim z TVP


W sobotni poranek (20 grudnia), po długiej przerwie, na parkiecie hali sportowej suskiego CSiRu znowu zawitał futsal. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez Klub Sportowy Unia Susz turnieju dla drużyn niezrzeszonych.
Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki na drugi etap naszych tegorocznych rozgrywek – GRAND PRIX CZTERY PORY ROKU ETAP II LATO SEZON 2026! Czas zebrać drużyny, poczuć sportowego ducha i zmierzyć się w letniej odsłonie turnieju.
Kiedy i gdzie gramy?
-
Data: 20 czerwca 2026 r. (sobota)
-
Miejsce: Hala Sportowa CSiR w Suszu, ul. Piastowska 5c
-
Harmonogram: Otwarcie turnieju o godz. 17:00, rozpoczęcie pierwszych meczów o 17:30
Najważniejsze zasady i uczestnictwo:
-
W turnieju mogą wziąć udział drużyny amatorskie składające się z maksymalnie 10 zawodników.
UWAGA! Na boisku podczas gry muszą stale przebywać minimum 2 kobiety (nie dotyczy to tylko wpisu na listę – brak przynajmniej dwóch pań na parkiecie skutkuje walkowerem).
-
Wiek uczestników to ukończone 16 lat. W przypadku osób niepełnoletnich obowiązkowe jest dostarczenie zgody rodzica/opiekuna oraz wyznaczenie pełnoletniego opiekuna drużyny, pełniącego funkcję kapitana.
-
Z udziału wyłączeni są zawodnicy z czynnymi licencjami w ligach centralnych (zapis ten nie dotyczy jednak kobiet).
-
W turnieju zagra maksymalnie 12 zespołów – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia i opłaty: Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do niedzieli, 14 czerwca 2026 roku do godz. 20:00.
-
Zgłoszenia drużyn przyjmujemy drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
-
Wpisowe za udział wynosi 250 zł od drużyny.
-
Wpłat należy dokonywać do 14.06.2026 r. na konto Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu: 65 8320 0005 0000 2544 2000 0010. W tytule przelewu prosimy wpisać: „GRAND PRIX CZTERY PORY ROKU II ETAP – LATO” oraz koniecznie podać nazwę zgłaszanego zespołu.
Poniżej, w formie załączników do pobrania, udostępniamy Regulamin letniego etapu Grand Prix oraz wszystkie wymagane formularze (listę zawodników, oświadczenia pełnoletnich graczy oraz zgody dla osób niepełnoletnich i ich opiekunów). Wypełnioną dokumentację należy przekazać Organizatorowi najpóźniej przed rozegraniem pierwszego meczu.
Trenujcie formę i do zobaczenia na parkiecie – Susz sportem stoi! 🏐🏆
PODSUMOWANIE: GRAND PRIX CZTERY PORY ROKU
I ETAP – WIOSNA | NOCNY TURNIEJ MIESZANY (21.03.2026)
Do rywalizacji w nocnym turnieju przystąpiło 10 drużyn:
-
ASIMP PRABUTY
-
MDS KISIELICE
-
ZENIT TCZEW
-
NET FORCE
-
KISS MY ACE TRÓJMIASTO
-
NIKI TEAM ELBLĄG
-
ASG VOLLEY IŁAWA
-
BLACK SIX
-
VOLLEY SZTORM SUSZ
-
ZCP VG
FAZA GRUPOWA
Zespoły rywalizowały w trzech losowo wyznaczonych grupach:
GRUPA A
-
Wyniki:
-
ZENIT TCZEW – ASG VOLLEY IŁAWA 2:0 (21:13, 21:11)
-
BLACK SIX – MDS KISIELICE 0:2 (15:21, 15:21)
-
MDS KISIELICE – ASG VOLLEY IŁAWA 2:0 (21:8, 21:17)
-
BLACK SIX – ZENIT TCZEW 0:2 (13:21, 8:21)
-
ZENIT TCZEW – MDS KISIELICE 2:1 (21:10, 16:21, 15:6)
-
ASG VOLLEY IŁAWA – BLACK SIX 0:2 (18:21, 16:21)
-
Klasyfikacja Grupy A: 1. ZENIT TCZEW, 2. MDS KISIELICE, 3. BLACK SIX, 4. ASG VOLLEY IŁAWA.
GRUPA B
-
Wyniki:
-
NIKI TEAM ELBLĄG – ASIMP PRABUTY 0:2 (15:21, 15:21)
-
ASIMP PRABUTY – NET FORCE 1:2 (21:23, 21:7, 13:15)
-
NET FORCE – NIKI TEAM ELBLĄG 2:1 (21:16, 19:21, 18:16)
-
Klasyfikacja Grupy B: 1. NET FORCE, 2. ASIMP PRABUTY, 3. NIKI TEAM ELBLĄG.
GRUPA C
-
Wyniki:
-
VOLLEY SZTORM SUSZ – ZCP VG 0:2 (14:21, 13:21)
-
ZCP VG – KISS MY ACE 2:1 (21:17, 15:21, 18:16)
-
KISS MY ACE – VOLLEY SZTORM SUSZ 2:0 (21:7, 21:3)
-
Klasyfikacja Grupy C: 1. ZCP VG, 2. KISS MY ACE, 3. VOLLEY SZTORM SUSZ.
FAZA FINAŁOWA (MECZE O MIEJSCA)
Mecze o miejsca 1–3
-
ZENIT TCZEW – NET FORCE 2:0 (25:23, 25:12)
-
NET FORCE – ZCP VG 0:2 (19:25, 22:25)
-
ZCP VG – ZENIT TCZEW 1:2 (25:23, 18:25, 11:15)
Mecze o miejsca 4–6
-
MDS KISIELICE – ASIMP PRABUTY 1:2 (17:25, 30:28, 8:15)
-
ASIMP PRABUTY – KISS MY ACE 2:0 (25:13, 25:17)
-
KISS MY ACE – MDS KISIELICE 2:0 (25:22, 25:16)
Mecze o miejsca 7–10
-
BLACK SIX – VOLLEY SZTORM SUSZ 2:0 (21:17, 21:13)
-
ASG VOLLEY IŁAWA – NIKI TEAM ELBLĄG 0:2 (19:21, 14:21)
-
VOLLEY SZTORM SUSZ – NIKI TEAM ELBLĄG 0:2 (4:21, 6:21)
-
ASG VOLLEY IŁAWA – BLACK SIX 0:2 (16:21, 12:21)
-
ASG VOLLEY IŁAWA – VOLLEY SZTORM SUSZ 2:1 (21:9, 18:21, 15:8)
-
NIKI TEAM ELBLĄG – BLACK SIX 2:0 (21:17, 21:13)
KLASYFIKACJA KOŃCOWA ETAPU „WIOSNA”
Punktacja: 10. miejsce – 1 pkt, każde kolejne miejsce +1 pkt. Miejsca na podium: 1. msc – 13 pkt, 2. msc – 11 pkt, 3. msc – 9 pkt.
| Miejsce | Drużyna | Punkty |
| 1. | ZENIT TCZEW | 13 pkt |
| 2. | ZCP VG | 11 pkt |
| 3. | NET FORCE | 9 pkt |
| 4. | ASIMP PRABUTY | 7 pkt |
| 5. | KISS MY ACE | 6 pkt |
| 6. | MDS KISIELICE | 5 pkt |
| 7. | NIKI TEAM ELBLĄG | 4 pkt |
| 8. | BLACK SIX | 3 pkt |
| 9. | ASG VOLLEY IŁAWA | 2 pkt |
| 10. | VOLLEY SZTORM SUSZ | 1 pkt |
Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami.
Podziękowania:
Składamy serdeczne podziękowania sędziom, opiece medycznej (Grzegorz Gortatowski) oraz KGW Lubnowy za przygotowanie wyśmienitych słodko-kwaśnych poczęstunków.





Suskie rozgrywki w kosza 3x3 to otwarte dla wszystkich, organizowane bez kategorii wiekowych turnieje reprezentujące dobry poziom koszykówki przy zachowaniu równie dobrej atmosfery.
Iławski zespół Broken Ball zwyciężył w, rozegranym 25. listopada w hali CSiR, piątym już jesiennym turnieju koszykówki 3x3.
W niedzielę, 17 maja 2026 roku, hala Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu tętniła sportowym życiem. Wszystko za sprawą corocznych Otwartych Mistrzostw Susza w Tenisie Stołowym, które w tym roku przyciągnęły rekordową liczbę miłośników tej dyscypliny.
W turnieju wystartowało łącznie 53 zawodników i zawodniczek, reprezentujących m.in. Elbląg, Ostródę, Kwidzyn, Iławę, Dzierzgoń, Redę, Prabuty, Grunwald, Łasin, Nowe Miasto Lubawskie oraz Gierzwałd. Bardzo cieszy również silna, 14-osobowa reprezentacja reprezentująca Gminę Susz.
Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie i toczyła się w 3 kategoriach wiekowych żeńskich oraz 4 kategoriach męskich. Najlepsi tenisiści w swoich kategoriach zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami oraz bonami sportowymi. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt nie wyjechał z Susza z pustymi rękami – każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowy medal imprezy.
Uroczystego wręczenia nagród dokonali Burmistrz Susza Marcin Mądry oraz Dyrektor CSiR Dawid Wiśniewski.
Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, jako główny organizator Mistrzostw, serdecznie dziękuje wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację w duchu fair play, kibicom za gorący doping, a zwycięzcom gratulujemy wybitnych wyników!
OFICJALNA KLASYFIKACJA TURNIEJU
KATEGORIE KOBIET
I. Do 14 lat
-
Maciejczyk Weronika (Reda)
-
Drozda Nadia (Grunwald)
-
Smogorzewska Nikola (Grunwald)
II. 15 – 29 lat
-
Stefaniak Amelia (Kwidzyn)
-
Golder Patrycja (Lubawa)
-
Mączkowska Aleksandra (Susz)
III. Powyżej 30 lat
-
Sołtys Elżbieta (Kwidzyn)
-
Wiśniewska Anna (Lubawa)
-
Drozda Malwina (Grunwald)
KATEGORIE MĘŻCZYZN
I. Do 15 lat
-
Witkowski Błażej (Grunwald)
-
Lipski Mikołaj (Iława)
-
Królikowski Maciej (Grunwald)
II. 16 – 39 lat
-
Borkowski Szymon (Gierzwałd)
-
Broża Łukasz (Łasin)
-
Kacprzak Jakub (Susz)
III. 40 – 64 lat
-
Safianowski Mariusz (Susz)
-
Malikowski Michał (Gierzwałd)
-
Olstowski Piotr (Iława)
IV. Powyżej 65 lat
-
Gutkowski Wojciech (Iława)
-
Fleszar Zygmunt (Ostróda)
-
Szczegielniak Andrzej (Susz)
Wiecej zdjęć na https://www.facebook.com/CSiRSusz



Zapraszamy wszystkich miłośników tenisa stołowego, zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych graczy, do wzięcia udziału w Otwartych Mistrzostwach Susza!
To doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności, spędzić aktywnie czas i powalczyć o tytuł mistrza Susza. Gwarantujemy sportowe emocje i świetną atmosferę.
Szczegóły wydarzenia:
-
Data: 17 maja 2026 r. (niedziela)
-
Godzina rozpoczęcia: 12:00
-
Miejsce: Hala sportowa CSiR Susz
-
Zapisy: W dniu zawodów w biurze zawodów od godz. 11:30
-
Wpisowe: 10 zł (dotyczy tylko osób dorosłych, dzieci i młodzież bezpłatnie)
Kategorie wiekowe:
Turniej zostanie rozegrany z podziałem na kategorie wiekowe dla kobiet i mężczyzn:
KOBIETY:
-
Do 14 lat
-
15-29 lat
-
Powyżej 30 lat
MĘŻCZYŹNI:
-
Do 15 lat
-
16-39 lat
-
40 - 64 lat
-
Powyżej 65 lat
Więcej informacji oraz szczegółowy regulamin zawodów (w tym system rozgrywek w poszczególnych kategoriach) będą dostępne w dniu turnieju u sędziego głównego.
CSiR Susz – Tu króluje sport! Do zobaczenia przy stołach!
Już jutro hala suskiego CSiR-u kolejny raz zamieni się w arenę zmagań wojowników. Kilkuset zawodników z całej Polski zjedzie do Susza by na kilku matach oraz ringu walczyć o tytuły.
Z satysfakcją informujemy, że wczoraj, 8 maja 2026 roku, w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się uroczysta Lekkoatletyczna Gala Warmii i Mazur WMZLA i WMZLZS.
Wydarzenie to było okazją do podsumowania osiągnięć sportowych w regionie oraz uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju dyscypliny. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Pan Andrzej Szysler otrzymał oficjalne podziękowania od Zarządu WMZLA za wieloletnią pracę trenerską oraz osobisty wkład w rozwój lekkiej atletyki.
W imieniu Dyrekcji oraz całego zespołu Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, składamy Panu Andrzejowi serdeczne gratulacje. Pańskie zaangażowanie w szkolenie młodzieży i dorosłych oraz promocja aktywnego stylu życia stanowią filar działalności naszej jednostki.
Zapraszam na pierwsze po wakacjach treningi lekkoatletyczne. We wtorek 02.09.25 godz. 17.00 i w czwartek 04.09.25 godz. 17.00.
Za nami wyjątkowa, niezwykle ciepła i pełna sportowych emocji niedziela! II Bieg Sąsiedzki na Szlaku Olbrzyma i Róż przeszedł do historii jako wydarzenie, które udowodniło, że sport ma niezwykłą moc łączenia ludzi, miast, gmin, a nawet województw. 14-kilometrową trasę z Susza do Prabut uczestnicy pokonali na wszystkie możliwe sposoby – biegem, na rowerach oraz z kijkami Nordic Walking.
Na mecie na każdego czekała zasłużona, gościnna biesiada sąsiedzka, wspaniała atmosfera oraz uśmiech, który towarzyszył nam od startu aż do samych Prabut. Pokazaliśmy, że od rywalizacji ważniejsza jest wspólnota!
Serdeczne podziękowania dla Partnerów i Sponsorów
Organizacja tak dużego przedsięwzięcia logistycznego nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania wielu instytucji, firm oraz ludzi dobrej woli. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia!
Współorganizatorzy i Partnerzy strategiczni:
-
Miasto i Gmina Prabuty
-
Gmina Susz
-
CSiR Susz
- Prabuckie Centrum Kultury i Sportu
Sponsorzy i Partnerzy wydarzenia:
-
Bank Spółdzielczy w Prabutach
-
Bank Spółdzielczy w Suszu
-
PEWIK Prabuty
-
AGD-RTV Marta i Wojciech Kass
-
DUOLIFE Barbara Michałowska
-
Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy JURKOP Olbrachtówko
-
INCO Susz
-
Restauracja Jeleń Prabuty
-
Dirt Park Prabuty
-
Lumi • Fitness Body Bliss
Niezawodne Służby dbające o nasze bezpieczeństwo na trasie:
-
Komisariat Policji w Prabutach
-
Komisariat Policji w Suszu
-
MOSP Prabuty
-
OSP Susz
-
OSP Kołodzieje
-
RAT-MED Piotr Car
Pyszny poczęstunek i biesiadę na mecie przygotowały dla nas:
-
KGW Gilwa
-
KGW Trumiejki
Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom, kibicom za niesamowity doping oraz samym uczestnikom za Waszą wspaniałą energię, uśmiech i sportową postawę! To dzięki Wam ten dzień był tak wyjątkowy.
Wyniki i fotorelacja
Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i pokonania własnych barier! Pełną listę rezultatów z podziałem na kategorie możecie znaleźć pod poniższym linkiem:
👉 Pełne wyniki II Biegu Sąsiedzkiego: https://sportmaniacs.com/pl/races/bieg-ssiedzki-na-szlaku-olbrzyma-i-r-6482#results
zdjęcia:
Wojciech Laskowski : https://www.facebook.com/GminaSusz
Jacek Dembiński: https://www.facebook.com/profile.php?id=100016586596804
Do zobaczenia na kolejnych sportowych szlakach!




Już 30 maja 2026 roku ulice Susza oraz malownicza alejka wokół jeziora staną się areną sportowych zmagań. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję biegu FIRE RUN, który odbywa się w ramach corocznej akcji „Bezpieczne Wakacje”. To wyjątkowe wydarzenie łączące profilaktykę bezpieczeństwa z pasją do sportu, organizowane przez Gminę Susz, OSP Susz oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu.
FIRE RUN – Bieg Główny i Marsz NW
Główne zmagania rozpoczną się o godzinie 12:00 przed budynkiem Suskiego Ośrodka Kultury przy ul. Wybickiego 10. Trasa o długości 5,7 km to doskonała propozycja zarówno dla biegaczy walczących o życiówki, jak i dla osób biegających rekreacyjnie. Przypominamy, że w biegu głównym mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 12 lat.
Każdy uczestnik może liczyć na profesjonalną obsługę, w tym elektroniczny pomiar czasu. Na mecie na wszystkich biegaczy czekają pamiątkowe, unikatowe medale oraz posiłek regeneracyjny.
Kategorie i Nagrody
Rywalizacja toczyć się będzie w kilku prestiżowych kategoriach. Oprócz klasyfikacji OPEN Kobiet i Mężczyzn, wyłonimy najlepszych w kategoriach specjalnych:
- Najlepsi Pracownicy Spółdzielczej Grupy Bankowej,
- Służby Mundurowe.
Dla zdobywców miejsc 1-3 w każdej z kategorii przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody niespodzianki ufundowane przez organizatorów i partnerów.
FIRE RUN KIDS – Pierwsze kroki w sporcie
Nie zapominamy o najmłodszych! Od godziny 14:00 zapraszamy dzieci i młodzież na biegi FIRE RUN KIDS. To okazja do zdobycia sportowych doświadczeń na dystansach od 50 do 200 metrów. Zapraszamy roczniki od 2014 aż po maluchy z rocznika 2023 i młodszych. Udział w biegach dla dzieci jest całkowicie bezpłatny.
Zapisy i Informacje Organizacyjne
Liczba miejsc jest ograniczona do 300 osób (łącznie dla wszystkich biegów), dlatego zachęcamy do szybkiej rejestracji.
Opłata online (do 27 maja): 15 zł
Opłata w dniu zawodów: 20 zł (w przypadku wolnych miejsc)
Biuro zawodów: hala CSiR, ul. Piastowska 5c (czynne od godziny 10:00).
Zapraszamy do wspólnego, sportowego powitania lata.
Pokażmy, że Susz sportem stoi!
Link do zapisów: https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/fire-run-2026
Organizatorem wydarzenia jest: Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu, Gmina Susz, Ochotnicza Straż Pożarna w Suszu oraz Suski Ośrodek Kultury.
Sponsorem głównym biegu jest Bank Spółdzielczy w Suszu.
Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Susza Marcina Mądrego.
Szesnasta edycja zawodów odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 września, a na miłośników kolarstwa górskiego czekać będzie szlak o długości 33 km. Kolarze z grupy EC! Susz, którzy odpowiadają za organizację wydarzenia, dołożyli wszelkich starań, aby trasa zawodów była atrakcyjna i wymagająca.
Zawodnicy Crossfit Team Susz zakończyli wrzesień mocnym akcentem, biorąc udział w zawodach Arm Race w Łodzi. Ekipa wróciła z imprezy z imponującym dorobkiem medalowym, pokazując siłę zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.
Crossfit Team Susz – ta ekipa lubi się zmęczyć i przy okazji wybrudzić. Nie straszne im błoto, mokre buty czy pozdzierane do krwi dłonie, a na koszulkach widnieje motto „Nie ma, że boli!” To właśnie ich letnie poczynania przypomnimy w dzisiejszym podsumowaniu.
W minioną sobotę mieliśmy przyjemność, wspólnie z Lwy Morskie Susz, zorganizować wyjątkową imprezę plenerową, będącą ukoronowaniem sezonu morsowania. Wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników zimowych kąpieli oraz osoby, które chciały na własne oczy przekonać się, jak wygląda ta niezwykła forma aktywności.
Oprócz tradycyjnego wejścia do wody, przygotowaliśmy emocjonujące konkurencje: bieg plaża-woda-plaża, slalom z jajkiem oraz wyścig w nartach. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, a każdy, kto odważył się zanurzyć w lodowatej wodzie, otrzymał pamiątkowy medal.
Wspaniała atmosfera, radość i dobra zabawa towarzyszyły nam przez cały dzień. Dodatkowe atrakcje, takie jak sauna, jacuzzi oraz przepyszne jedzenie – w tym grochówka, jajecznica i słodkie przysmaki – sprawiły, że nikt nie wyszedł głodny.
Kulminacją imprezy było wspólne ognisko i taniec, które dopełniły to niezapomniane wydarzenie. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do zwiększenia świadomości o korzyściach zdrowotnych morsowania oraz pokaże, że morsy nie tylko hartują ciało, ale i doskonale się bawią!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i już nie możemy doczekać się kolejnego sezonu!
tekst: Aldona Jurkiewicz
foto: Lwy Morskie Suszu
W niedzielę o Suszu zrobiło się głośno w ogólnopolskich mediach. Wszystko za sprawą... naszych morsów! Część ekipy Lwy Morskie Susz wybrała się na weekendowy wypad do Tarnowskich Gór.
Serdecznienie zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na wspólne spotkanie inaugurujące sezon na skateparku. To doskonała okazja, aby rozpocząć majówkę w sportowej atmosferze.
2 maja
godz. 15:00
Skatepark przy CSiR Susz
W programie wydarzenia:
– wspólna jazda na rolkach, hulajnogach i rowerach
– wskazówki treningowe dla początkujących i zaawansowanych
– integracja uczestników
– muzyka i sportowa atmosfera
Gościem specjalnym będzie Adam T., który podzieli się swoją pasją do jazdy na rolkach oraz zaprezentuje praktyczne umiejętności.
Spotkanie będzie również zapowiedzią regularnych zajęć planowanych w maju.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Zabierzcie sprzęt, dobry humor i spędźcie ten dzień aktywnie razem z nami.
Do zobaczenia na skateparku.
Sobota 4 października 2025 r. to nowy termin urodzinowej imprezy na skateparku. Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania dziesiątych urodzin naszego obiektu.
Zapraszamy do udziału w zajęciach Sekcji Żeglarskiej przy CSiR Susz. Spotkania z instruktorem odbywać się będą w środy i piątki o godzinie 17:00 nad brzegiem j. Suskiego (przy scenie).
Poniżej udostępniamy harmonogram otwarcia Orlika przy CSiR w miesiącu październik 2021:
Poniżej udostępniamy harmonogram otwarcia Orlika przy CSiR w miesiącu wrzesień 2021:
We wtorek 17 lutego 2026 w hali CSiR w Suszu odbył się XII Turniej Eliminacyjny TOP-12 w tenisie stołowym edycji 2025-2026. Za tydzień 24 lutego o godz. 16:00 najlepsza 10-tka eliminacji rozegra Wielki Finał TOP-12 - gry każdy z każdym decydujące o miejscach 1-10.
We wtorek 10 lutego 2026 w hali CSiR w Suszu odbył się X Turniej Eliminacyjny TOP-12 w tenisie stołowym edycji 2025-2026. W zawodach brało udział 21 zawodników.
NightRun Susz 2025 przeszedł do historii jako wydarzenie pełne emocji, radości i sportowej energii. To, że na trasie i poza nią czuć było efekt WOW, zawdzięczamy nie tylko biegaczom i kibicom, ale też wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji.
NightRun Susz 2025 już w najbliższą sobotę! Na linii startu tegorocznej edycji stanie ponad 200 zawodników i zawodniczek. W programie zawodów oprócz głównego dystansu 10 km pojawiła się nowość - dystans 6 km dla biegaczy oraz miłośników Nordic Walking.
Informujemy, że obowiązki dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu obejmie Pan Ryszard Walendziak.
Jest to już naszą tradycją, że jeden z grudniowych piątkowych wieczorów rezerwujemy na podsumowanie wydarzeń sportowych w aktualnie mijającym roku kalendarzowym. Nie inaczej było i tym razem – do hali CSiR Susz zaprosiliśmy wszystkich związanych z lokalną sceną sportową.
Nasz człowiek Tomek Cygański (UltraCygan) wystartował ostatnio w biegu Bison Ultra-Trail i zwyciężył na dystansie 100km. Ale powiedzieć, że zwyciężył to nic nie powiedzieć bo Tomek przy okazji pobił rekord trasy i zrobił to z przytupem! Ogromne gratulacje - bo za taki wyczyn należą się bezsprzecznie. Dobra robota Tomku!
Na horyzoncie długi weekend, czyli sporo wolnego czasu. Co robić w trakcie błogich poranków lub ciepłych wieczorów? Można na przykład przeczytać kolejną rozmowę z cyklu #zSusza. Bohaterem dzisiejszej publikacji jest Marcin Tur. Życzymy udanej lektury!






























































































